Toppmeny

Oppdatering fra Jordalsgrenda

Tenkte å legge ut en liten statusoppdatering fra Jordalsgrenda. Det var virkelig noen hektiske dager da rogna klekte i starten og midten av april, men nå er klekkingen ferdig. Vi kan rapportere om masse flott og frisk plommesekkyngel i klekkeskapene våre i Jordalsgrenda. Takk til gutta som har stått på med røkting sent og tidlig, det er intenst når det står på!

Rogna før klekking. Dette er Egil Magne og Magne som legger inn laks fra Batnfjord Inger Helene Sira

Det er viktig å sørge for å plukke ut dødrogn og eggskall, slik at utløpet på skuffene ikke blir tette og vannsirkulasjonen blir dårlig. 

Her er en liten videosnutt av plommesekkyngel av Batnfjordslaks.

Batnfjord.

Her er en liten videosnutt av plommesekkyngel av Usmaørret.

Usma.

Her er en liten videosnutt av plommesekkyngel av Litldalsørret.

Litldal.

Disse skal settes ut i elvene i løpet av juni og vi gleder oss til det. Vi planlegger som tidligere nevnt, å sette på vannet i trappa i sperra den 15. juni. Det blir også spennende å se hvordan fiskeoppgangen er i år og om det kommer tilbake mange sjøørreter fra tidligere år.